Antykoncepcja dlaczego jest ważna

Pierwszy seks dla praktycznie każdej osoby jest jednym z najbardziej wyjątkowych momentów w życiu. Niektórzy mówią, że pierwszy stosunek pamięta się do końca życia. Choć ekscytacja związana z pierwszym razem jest zawsze bardzo duża, nigdy nie powinno się zapominać o tym, aby seks był bezpieczny. Dlaczego antykoncepcja jest ważna.Choć seks zawsze kojarzy się jednoznacznie z przyjemnością, warto pamiętać, że stosunek ma swoje drugie oblicze. Oprócz wspaniałych doznań współżycie bez zabezpieczenia jest jednym z najczęstszych sposobów zarażania partnera różnego rodzaju chorobami. Oczywiście nie wszystkie metody antykoncepcji chronią od tego typu Podstawowym zadaniem ogólnopojętych środków antykoncepcyjnych, jest ochrona partnerów przed posiadaniem nieplanowanych dzieci.

Rodzaje antykoncepcji

Środki antykoncepcyjne różnią się pod względem skuteczności oraz zastosowania. O tym jak skuteczna jest dana metoda antykoncepcyjna, mówi tzw. wskaźnik Pearla, który pokazuje ile kobiet na 100 zajdzie w ciążę w czasie jednego roku stosowania wybranej metody antykoncepcyjnej.Ten rodzaj antykoncepcji ma jeden z największych wskaźników proc. zawodności. Jego głównym założeniem jest wykorzystywanie naturalnego cyklu dni płodnych u kobiety, jako metody antykoncepcyjnej.Już sama nazwa wskazuje, że ten rodzaj antykoncepcji opiera się na podawaniu hormonów, które zapobiegają owulacji oraz zapłodnieniu. Obecnie ta metoda jest stosowana głównie u kobiet, a stosuje się ją w formie specjalnych wkładem domacicznych, plastrów, implantów oraz tabletek.

Antykoncepcja chemiczna

Antykoncepcja chemiczna, obok naturalnej, ma największy wskaźnik zawodności. Głównym sposobem na zapobieganie ciąży w tym przypadku jest stosowanie różnego rodzaju preparatów plemnikobójczych.Jak widać na powyższej liście, metod antykoncepcji jest wiele. W przypadku pierwszego stosunku najlepiej zdecydować się na użycie prezerwatywy. Ta metoda ma najniższy wskaźnik Pearla, który wynosi według różnych badań od 3 do 7. Prezerwatywa chroni partnerów nie tylko przed niechcianą szafunia ale jest bardzo skutecznym zabezpieczeniem przez różnego rodzaju chorobami, których możemy być nieświadomie nosicielem.

Leave a Comment